O projektu Entoo

Nedávno Entoo oslavilo dva roky od svého oficiálního spuštění. Již od toho okamžiku bylo naší vizí podporovat vzdělávání v oblasti práva a vychovávat ke kritickému myšlení. Tento projekt se od počátku zaměřoval na studenty právnických fakult. Když jsme konzultovali vizi, na které tento projekt stojí, formulovali jsme ji takto:

„Naší vizí je kvalitní příprava právnických povolání – zejména soudců, advokátů a státních zástupců. A to již během jejich studia na právnické fakultě. Podporujeme vzájemnou spolupráci mezi studenty a zajišťujeme jim dostatek kvalitních materiálů a nových podnětů k přemýšlení a dalšímu rozvoji.

Naším cílem je, aby o osudu lidí nerozhodoval neznalý soudce, aby je neobhajoval nekompetentní advokát.“

Po očku jsme ale vždy pokukovali i po jiných oblastech, kde bychom mohli naplňovat naši vizi. Když jsme přes léto vyvíjeli pro Entoo nový design a promýšleli naše priority na následující rok, uvědomili jsme si, jaké obrovské množství materiálů se podařilo shromáždit – a jaká úžasná komunita vznikla. Rozhodli jsme se tedy, že k naší činnosti přidáme brzy i další aspekty.

Tým Entoo

John Gealfow

John je studentem 4. ročníku magisterského programu Právo na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Přes svoje právní zaměření si stále uchoval svoji lásku k informačním technologiím. Specializuje se hlavně na prvotní návrhy webových stránek a navrhování jejich jednotlivých prvků. Jeho zájmem je také gamifikace, kterou studoval i v rámci kurzu pod záštitou University of Pennsylvania. Více se o Johnovi můžete dozvědět na jeho blogu, kde píše mimo jiné i o Entoo.

John projekt Entoo založil a momentálně jej vede. Na starosti má tedy zejména plánování dalšího rozvoje a jeho realizaci, organizaci práce, vnější kontakty s klienty, záležitosti financování a další činnosti.

John Gealfow
Ondřej Henek

Ondřej Henek

Ondřej je 22 letý web developer žijící nedaleko od Brna a momentálně studuje na Fakultě Informatiky na VUT v Brně. Tvorba webových stránek je jeho dlouhodobou vášní, které obětuje většinu svého času a občas o ní napíše na svém blogu o webdesignu a UX. Kromě programování rád cestuje a poznává nové lidi, nová místa a jiné kultury.

Ondřej je taktéž zakládajícím členem projektu a má na starosti hlavně technickou stránku projektu, od designu aplikace až po její realizaci. S Johnem se zná už od střední školy a přestože nyní každý studují úplně jiné obory v jiných městech, stále spolu zůstali v úzkém kontaktu a dále spolupracují.

Poděkování

Veliké díky patří Martině Hájkové za vytvoření loga a logomanuálu pro Entoo.

Dále našemu moderátorskému týmu, který se právě formuje.

Všem, kteří na Entoo přispívají své materiály.

A nakonec celé komunitě, která kolem Entoo stojí.